Te chwileOdwana i pena pasji historia o yciu pisarki, kobiety, o yciu kadego czowieka. Podr przez lata od dziewczynki, ktra dorastaa w biedzie, do pisarki u szczytu sawy, nalecej do elity kraju. Podobnie jak Tora i Dina we wczeniejszych powieciach Wassmo, tak i tutaj powoli wyania si przed nami posta gwnej bohaterki. Wraliwej i nieskoczenie silnej. Serce i bl. Te chwile to z jednej strony fascynujcy utwr o dorastaniu i rozwoju, z drugiej za ujawnienie
Shopping security
Each payment you make on thelockerguy is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
product description
Why choose thelockerguy wholesale?
„Odważna i pełna pasji historia o życiu pisarki, kobiety, o życiu każdego człowieka”. Podróż przez lata od dziewczynki, która dorastała w biedzie, do pisarki u szczytu sławy, należącej do elity kraju.
Podobnie jak Tora i Dina we wcześniejszych powieściach Wassmo, tak i tutaj powoli wyłania się przed nami postać głównej bohaterki. Wrażliwej i nieskończenie silnej. Serce i ból. „Te chwile” to z jednej strony fascynujący utwór o dorastaniu i rozwoju, z drugiej zaś – ujawnienie drastycznej prawdy o głównej bohaterce, o byłym mężu, matce i ojcu, o mężczyznach, z którymi łączyły „ją” relacje uczuciowe, a których czytelnik może łatwo zidentyfikować.
„Doskonale napisana, wyważona, bezwzględnie szczera książka. [...] Dialogi dźwięczą, a postacie w pozornie nieznaczących, ale intensywnych scenach niosą opowieść dalej” – Guri Hjeltnes, „VG”
„Wrażliwość to nie kwestia zewnętrznego kształtu, jaki pisarka nadaje swojemu dziełu i samej sobie, to potężna wewnętrzna siła, wydobywająca kolejne zdania z przemyślanej i odczutej głębi. Te zdania nie przemknęły tylko przez głowę Herbjørg Wassmo, zanim zostały przeniesione na papier; one przeniknęły całe jej ciało. [...] Wassmo nie daje nam wykładu. Życie nie zostaje ocenione ani wyjaśnione. Zostaje opowiedziane. To jest właśnie talent pisarski Herbjørg Wassmo” – Atle Christensen, „Aftenposten”
„Właśnie dla takich powieści nauczyłam się czytać. Dla tej niesamowitej przyjemności poznawania świetnie skonstruowanych historii, oczekiwania co przyniesie kolejna strona, poczucia dziwnego smutku, gdy książka się kończy” – Beata Kęczkowska, „Wysokie Obcasy Extra”